Wojciech S. Wocław

twórca platformy Obycie.pl, odpowiedzialny za jej stronę merytoryczną. Zawodowy konferansjer, szkoleniowiec, założyciel Polskiej Szkoły Etykiety, mówca Agencji Powerspeech, partner zarządzający w Agencji Komunikacji ŻYCIE.

Występował w 10 krajach na 4 kontynentach. W 2017 roku jego nazwisko pojawiło się w „Rankingu najlepszych prowadzących“ magazynu PRESS. Nazywany ulubionym konferansjerem polskiego biznesu.

Prowadzi szkolenia z savoir-vivre’u, etykiety w biznesie i dress code’u. Autor książek “Savoir-vivre, czyli jak ułatwić sobie życie” oraz „Etykieta w biznesie, czyli jak ułatwić sobie życie w pracy“ i filmowych poradników, które można oglądać na kanale „Wojciech S. Wocław“ w serwisie Youtube.

Pracuje dla największych polskich i zagranicznych firm, wykłada na uczelniach wyższych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Więcej na www.wojciechswoclaw.pl.

Mówi o sobie:

Pochodzę z małej miejscowości. W mojej rodzinie i w rodzinnych stronach nauczyłem się, na czym polega budowanie wspólnoty i jak budować własny indywidualizmu z szacunkiem do innych. Nie zdobyłem tam jednak wiedzy na temat tego, jak odnaleźć się w wielu sytuacjach, które z czasem stały się moją codziennością w życiu towarzyskim i zawodowym. To musiałem nadrobić. Sięgnąłem m.in. do dziedziny savoir-vivre’u i etykiety w biznesie. Mogę powiedzieć, że odniosłem w życiu sukces. Na co dzień realizuję swoje plany i cele. Mam przekonanie, że udało mi się zbudować trwałe i solidne fundamenty dla swoich prywatnych i profesjonalnych relacji. Wiem, że wiele osób zastanawia się na co dzień, jak odnaleźć się we współczesnym świecie, na co postawić, czemu zaufać. Od zawsze chciałem, by moja praca przynosiła pożytek innym. To dlatego dziś chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiadam o tym, na co ja postawiłem i co mi przyniosło oczekiwane efekty. Wierzę, że może to pomóc innym i po prostu ułatwić życie.

Opinie