Moduł 2: Praktyczne aspekty zawierania i rozwiązywania umów
Lekcja 1: Odpisy z Krajowego Rejestru Sądowego
O tym, jak sprawdzić, kto może podpisać umową, jakie odpisy można pobrać z Krajowego Rejestru Sądowego, gdzie znaleźć oficjalne dane z Krajowego Rejestru Sądowego, co zrobić jeśli dane osoby, która ma podpisać umowę nie figurują w odpisie z KRS.
Lekcja 2: Osoby uprawnione do zawierania (podpisywania) umów
O tym, kto może podpisać umowę w przypadku: spółki jawnej, spółki partnerskiej, spółki komandytowej, spółki komandytowo-akcyjnej, spółki z o.o., spółki akcyjnej, fundacji, stowarzyszenia, spółki cywilnej, działalności jednoosobowej, a także: w jakim miejscu należy złożyć podpis pod umową i czy pieczętowanie umowy jest obowiązkowej.
Lekcja 3: Pełnomocnictwo i prokura
O tym, jakie są zasady udzielania pełnomocnictwa, na czym polega pełnomocnictwo substytucyjne, jakie są warunki podpisania umowy ze swoją spółką i co to jest prokura.
Lekcja 4: Przygotowanie dokumentu umowy
O tym, jak właściwie przygotować dokument umowy, jak powinna przebiegać współpraca z prawnikiem, który przygotowuje dokument umowy oraz jaki jest kanon tworzenia umowy.
Lekcja 5: Rozwiązywanie umów
O tym, jak przebiega rozwiązanie umowy, czym się różni wypowiedzenie umowy od odstąpienia od umowy oraz co to jest uchylenie się od skutków zawarcia umowy i kiedy może nastąpić.